Impresionistický akvarel na kartonu, 47 x 64cm, signováno autorsky vpravo dole, rámováno v umělecké paspartě pod sklem v italském uměleckém vysoce dekorativním galerijním rámu s bílo-hnědou povrchovou úpravou.
Na Západě jsou díla malovaná technikou akvarelu ceněna daleko více než olejomalby právě pro neopravitelnost případné chyby u akvarelu, kdy naopak u olejů lze přemalovat každý omyl. Proto u akvarelu každá barevná skvrna už zůstává trvale na ploše bez možnosti další barevné škály. Pro náročnost této malby se značná spousta malířů této technice vyhýbá. Autor si vybral k impresionistickému náročnému pojetí Pražskou historickou část KAMPA, kdy kladením barevných skvrn bravurně zachytil atmosféru a dobovou architekturu první třetiny 20. století Prahy. Impresionistický akvarel stojí na západních trzích s uměním více financí než klasické olejomalby. K dovršení napětí imprese použil autor navíc ještě hnědé pásové okraje ve vytvoření oblak a světlých stínů na hladině a zdivu, toto zakomponoval do celé bravurně pojaté mistrovské malby, jež oslňuje diváka svou dokonalostí.
Galerijní vysoce kvalitní dílo původně pocházelo z velmi kvalitní umělecké sbírky českých krajanů žijících ve Vídni. Mimořádná sběratelská a impresionistická hodnotná nabídka s vysokým uměleckým potenciálem, obchodovatelné dílo i na zahraničních trzích. RARE!
O autorovi: Ladislav J. Špitník (Špitálník) – narozen 1901 v Praze, malíř a grafik v Praze, žák prof. Engelmüllera, Aloise Kalvody, J. R. Plačka. Studijní cesta Itálie (Adria). Tematicky zachycoval věrně krajinu, činorodost trhů, Chodsko.