.. - Hasiči v Liesingu

Umělecká fotografie z období ART DECCO, 36 x 58 cm, neznačeno, rámováno v umělecké dobové paspartě pod sklem v galerijním dobovém uměleckém rámu, zdobeném páskovou intarzií po celém venkovním obvodu uměleckého rámu, se širokým sklonem do vnitřní části díla.
Rozměr i s rámem 66 x 86 cm, vzadu výstavní štítek s textem: BEZIRK MUSEUM LIESING a dále zpřesňující text z výstavy s číslem výstavním 28, názvem díla a upřesněním roku vzniku 1925. Velkoformátová velmi kvalitní umělecká fotografie zachycující hasičský sbor v dobových uniformách a dobových mechanismů, tehdejší techniky hasičů, vše ve vysoké fotografické dobové kvalitě, kdy v dané době vzniku fotografie r. 1925 musel tak velkoformátovou a kvalitní fotografii vyfotit pouze skutečný mistr fotografie. Po určení autora fotografie neuvěřitelně stoupne její hodnota.
V roce 1925 stála taková mistrovská fotografie celé jmění a v obdobném velkoformátovém provedení byla spíše raritní výjimkou. Jednou z největších prodejních aukcí uměleckých fotografií v USA je každoroční akce v San Francisku, kde v posledních 15 letech neobyčejně stoupl zájem i o české autory – Drtikola, Sudka, Bufky a další jejich pozdější následovníky ze 60. a 80. let 20. století.
Rovněž fotografie se zajímavými náměty vysoce kvalitní a velkoformátové s původní adjustaci, navíc s výbornou proveniencí, jako je předkládaná atraktivní fotografie hasičského sboru s jasnou identifikací místa a dobou vzniku se pohybuje v cenách od 2000 do 4000€! Mimořádná a atraktivní nabídka, zcela bezkonkurenční na trhu s uměleckou fotografií! Rare!!!
Celkem na fotografii zachyceno 31 postav hasičů, dále na budově je patrné orientační číslo budovy č. 10, takže lze dohledat v kronice města Liesing, kde se přesně budova nacházela a kdo v dané době jako fotograf zde nebo v okolí působil, což je velmi důležitý postup pro dohledání mistra fotografie, což bude mít obrovský vliv na hodnotu fotografie!!

..
56694. Hasiči v Liesingu
Dražba ukončena:04.03.2021 22:08:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:900 Kč