Kniha, 18x10 cm. Vydáno v Písku roku 1820 u Josefa Fetterla. Titulní dřevořez. Obsahuje 7 celostránkových dřevořezů, ozdobné viněty a iniciály. 335 stran (=535). Jako přívazek je Radostná cesta...do Mariecell, vydáno 1819. 411 stran + rejstřík.
Celokožená zdobená dobová vazba, poškozena. Zdobená ořízka, původně zlacena.
Pozn.: Přívazek neúplný, chybí stránky 405 až 410. Konzultováno a posouzeno Bořkem Neškudlou, PhD.