Kniha, 36x22 cm. Sbírka výroků na filozofická a náboženská témata. 3206 sloupců, to je 802 stran. Vydáno ve Strasburgu dědici Lazra Zetznera v roce 1645. Mědirytina na titulním listě. Ozdobné iniciály, ornamenty a viněty. Dřevěná vazba potažená pergamenem z 16. století, s rámovou kompozicí. Novější spony. Na titulní straně přípis z r. 1664. Vzadu razítko Dr. Jan Kratochvíl.
Pozn.: Mírně poškozeno. Na stránkách hnědé skvrnky.