Adolf Petříček - Dívka u vody

Olej na plátně fixovaný na kartonu, 25x19 cm. Signováno vlevo dole A. Petříček. Rám.

Pozn.: Rám poškozen. Malba mírně poškozena.

o autorovi: 1883 – 1943
Malíř, grafik, ilustrátor. Studoval pražskou Akademii u prof. F Ženíška. Zabýval se hlavně figurální malbou a portréty, známé jsou i jeho krajiny. Redigoval obrazovou část časopisu Světozor v Praze, ilustroval další časopisy. Jako grafickou techniku nejčastěji používal lept. Vyučoval také na typografické škole.

37903. Dívka u vody
Dražba ukončena:27.11.2019 20:00:27
Vyvolávací cena:700 Kč
vydraženo za:1 500 Kč