Adolf Petříček - Květinové zátiší

Olej na plátně, 67x86 cm. Signováno vpravo dole Ada Petříček. Rám.

Pozn.: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1883 – 1943
Malíř, grafik, ilustrátor. Studoval pražskou Akademii u prof. F Ženíška. Zabýval se hlavně figurální malbou a portréty, známé jsou i jeho krajiny. Redigoval obrazovou část časopisu Světozor v Praze, ilustroval další časopisy. Jako grafickou techniku nejčastěji používal lept. Vyučoval také na typografické škole.

34205. Květinové zátiší
Dražba ukončena:27.06.2019 22:58:01
Vyvolávací cena:700 Kč
vydraženo za:1 900 Kč