Lept, 64x50 cm, signováno vpravo dole Alex. Jakesch, nerámováno.
1862, Praha - 1934, Praha
Malíř, grafik a sochař. Žák pražské akademie (1878-1880). Později se učil v Mnichově u prof. Benczura a Lindenschmidta. Od roku 1886 působil v Praze. Malíř podobizen a obrazů náboženských motivů. Cestoval s bratrem po Itálii, kde maloval italské krajiny a architektury.
Pozn.: V papíře skvrnky mimo obrazovou část.