Patinovaná sádra, výška s podstavcem 30 cm. Signováno Bučánek.
Pozn.: Mírně poškozeno.
o autorovi: 1897 - 1945
Narodil se ve Slavičíně u Uherského Brodu. Studoval na průmyslové škole sochařské v Hořicích a v ateliéru prof. Štursy a Španiela na pražské AVU. Věnoval se hlavně figurální, portrétní a pomníkové plastice. Zemřel v koncentračním táboře v Terezíně.