Alois Tužinský

305738. Stařec u cesty

popis: Olej na plátně fixovaném na kartonu, 36x26 cm. Signováno vpravo dole Al. Tužinský. Rámováno.

pozn.: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1907
Žák malíře Josefa Jambora na Moravě (1925-1927). Poté studia na ukrajinské akademii (1927-1930; prof. Mako). Studijně vycestoval do Německa, Švédska, Dánska a Norska. Malíř krajin, lidových typů a genrů. Vystavoval na Slovensku a v Čechách.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 22 000 Kč.

dražba ukončena: 04.08.2020 20:05:00

vyvolávací cena: 500 Kč

vydraženo za: 500 Kč

500 Kč limit (04.08.2020 19:20:02) 2729