Alois Vladislav Vraný

61605. U Božích muk

popis: Olej na sololitu, 30x30 cm. Signováno vlevo dole L. Vraný. Rámováno.

Pozn.: Rám i malba mírně poškozeny.

o autorovi: 1851 - 1907
Narodil se v Čáslavi. Studoval v Praze UMPRUM a AVU. Ve své tvorbě se věnoval především krajinářství, vytvořil původní vlysy pro sgraffita do Mitrovice a Bělehradu v Srbsku „Čtvero ročních počasí“, „Věda a umění“ r. 1880 vystavoval v Čáslavi, kromě tohoto vystavoval na pražských výstavách zátiší, květiny, ovoce, kvetoucí stromy, lesní motivy na zem. jubil. výstavě r. 1891 „Krajina“, dvě ovocná zátiší, „Starý mlýn za mrazu“ .

dražba ukončena: 27.06.2021 20:07:00

vyvolávací cena: 500 Kč

nebylo vydraženo