Antonín Procházka - Žena s amforou

Sádra, výška: 42 cm, signováno Ant. Procházka.

Pozn.: Poškozeno.

o autorovi: 1882, Važany u Vyškova na Morave - 1945, Brno
Žák UMPRUM v Praze (1903-1904). Poté studia na AVU (1904-1906; prof. Schwaiger). V roce 1913 působil na AVU na speciálce M. Švabinského. Malíř a kreslíř. Studijně vycestoval do Berlína a Paříže. Maluje zátiší, figurální motivy. Maluje pastorální výjevy mythologických scén a alegorií. Mají na něj vliv archaické malby starořecké, perské i pompejánské římské umění. Svými kresbami vyzdobil několik knih. Byl členem umělecké skupiny Osmi (Emil Filla, Bedřich Feigl, Max Horb, Otakar Kubín, Bohumil Kubišta, Willi Nowak, Emil Artur Pittermann, Antonín Procházka. Později se přidali Vincenc Beneš, Linka Scheithauerová-Procházková a Václav Špála). Jednalo se o mladou generaci absolventů AVU (všem bylo do 25 let), kteří se věnovali především expresionismu a fauvismu.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 11.200.000 Kč

12013. Žena s amforou
Dražba ukončena:29.06.2017 20:15:00
Vyvolávací cena:300 Kč
vydraženo za:2 200 Kč