Antonín Smažil - Zárivá jeseň

Olej na kartonu, 36x22 cm. Signováno dole uprostřed A. Smažil. Rámováno.

Stav: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1923 – 2011
Malíř, grafik, pedagog. Studoval na VŠUP v Praze u K. Svolinského a u C. Boudy a M. Salcmana na PedF UK v Praze. Pedagogicky působil na vojenských školách. Zabýval se malbou, kresbou i grafikou, užíval silné barevné kontrasty a světelnou modelaci. V krajinomalbě zobrazoval Bratislavu, Vysočinu a jižní Čechy, ve figurální tvorbě zachycoval scény ze života vesničanů i dojmy z cest. Byl členem Umělecké besedy slovenské, jeho dílo je zastoupeno ve sbírkách českých a slovenských oblastních galerií.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 6 700 Kč.

306722. Zárivá jeseň
Dražba ukončena:28.11.2020 20:06:06
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:800 Kč