Antonín Strnadel - Jánošík

Barevná litografie, 46x28 cm, signováno vpravo dole, volný list.

o autorovi: 1910 – 1975
Malíř, grafik, ilustrátor, kostýmní výtvarník, pedagog. Studoval užitou grafiku a malbu na UMPRUM u J. Bendy a na AVU v Praze figurální malbu u M. Švabinského. Od r. 1936 působil jako pedagog Všeobecné a speciální školy pro užitou grafiku, knižní umění a propagaci, od r. 1941 jako vedoucí školy pro užitou grafiku na UMPRUM v Praze, posléze jako profesor a vedoucí speciálního ateliéru pro užitou grafiku na VŠUP v Praze. Těžiště jeho práce spočívalo především v knižní ilustraci a knižních úpravách, kresebných a akvarelových studiích s národopisnou tématikou. Věnoval se kresbě, malbě, grafice, známkové tvorbě, tapiseriím a pracím pro architekturu. Vytvářel také kostýmní návrhy pro Národní divadlo v Praze, Československou televizi a další kulturní instituce. Byl členem UB a SVU Aleš, s nimiž vystavoval. Jeho práce jsou umístěny ve sbírkách NG Praha a v mnoha dalších významných českých a moravských galeriích.

7561. Jánošík
Dražba ukončena:15.02.2017 20:40:00
Vyvolávací cena:100 Kč
vydraženo za:400 Kč