Bohumil Lonek

1770. Silnice k vesnici (Balkán)

popis: Olej na plátně, 30x55 cm, signováno vpravo dole B. Lonek 47, rám.

1903, Chrudim - 1998
Žák AVU (1922-1929, prof. Loukota a Obrovský). Roku 1929 se vydal na studijní cestu do Francie. Věnoval se zejména figurální malbě a podobiznám. V letech 1944-45 byl vězněn v Mauthausenu. Toto téma se poté stalo motivem několika jeho lavírovaných kreseb a akvarelů.

dražba ukončena: 28.01.2015 19:18:00

vyvolávací cena: 1 000 Kč

vydraženo za: 1 700 Kč