Olej na plátně, 30x55 cm, signováno vpravo dole B. Lonek 47, rám.
1903, Chrudim - 1998
Žák AVU (1922-1929, prof. Loukota a Obrovský). Roku 1929 se vydal na studijní cestu do Francie. Věnoval se zejména figurální malbě a podobiznám. V letech 1944-45 byl vězněn v Mauthausenu. Toto téma se poté stalo motivem několika jeho lavírovaných kreseb a akvarelů.