Olej na plátně, 58 x 82 cm, signováno autorsky vlevo dole, datováno 1930, rámováno v původním autorském uměleckém bohatě ornamentálně zdobeném rámu širokém 10 cm.
Moderní pojetí malby s virtuózním mistrovstvím rozvržení perspektivy s propojením na potlačenou barevnou škálu s mistrovským působením světla a stínu viditelným zejména v levé vertikální části včetně galerijního a reprezentativního formátu řadí toto dílo mezi vyhledávaná díla se silným posunem k moderní malbě, avšak ještě s vazbou na 30. léta 20. století, doby vzniku díla. Investiční potenciál tohoto galerijního skvělého díla je jednoznačný a během několika let značně stoupne hodnota tohoto vynikajícího díla. Mimořádná příležitost.
O autorovi: Bořivoj Hnátek – český malíř, 1880 narozen v Ronově, malíř, kreslíř, profesor kreslení V.V. v Praze studium v umělecké průmyslové škole v Praze – 1888 – 1901. Dále VŠ Technická v Praze, studie nauky o barevné harmonii. Studijní cesty: Německo, Francie, Belgie, Dánsko, Finsko, Švédsko. Odborné články na téma praktické nauky o barevné harmonii a kompozici.