Božena Rossí - Zátiší s pohárem

Olej na plátně fixovaném na kartonu, 21x19 cm. Signováno vpravo dole Rossí B. Rám.

Pozn.: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1957
Malířka. Studovala malbu na SUPŠ v Uherském Hradišti u J. Blažka a J. Gajdoše a na AVU v Praze u K. Součka. V malířské tvorbě směřovala od klasických žánrů k redukovanějším abstraktním a symbolickým strukturám, používala často techniku enkaustiky. Je řazena do současného proudu české lyrické abstrakce. Je členkou výtvarné skupiny Položená osmička. Její práce jsou zastoupeny ve sbírkách Horácké galerie v Novém městě na Moravě.

Božena Rossí
25019. Zátiší s pohárem
Dražba ukončena:28.11.2018 20:22:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:1 200 Kč