Čapek Josef

56540. Dětský svět

popis: Umělecký tisk 30 x 42 cm, rámováno v umělecké paspartě pod sklem ve vkusném galerijním rámu, rozměr i s rámem 55 x 63 cm, signováno v desce dole Josef Čapek, datováno 1929.
Grafické dílo geniálního výtvarníka Josefa Čapka stále ještě čeká na konečné zhodnocení. Tento vynikající malíř ilustroval řadu knih, pozvánek, ale vytvořil i několik grafických cyklů, dále mimořádné olejomalby, kresby aj. Jeho tvorba je stěžejním vrcholem každé aukce umění. Předložené dílo ve výborném stavu bylo několikráte vystavováno, publikováno, a původně pochází z výborné sbírky uměleckých děl českých krajanů žijících ve Vídni.

O autorovi: Josef Čapek (23. března 1887 Hronov – duben 1945 Bergen-Belsen byl český malíř, grafik, knižní ilustrátor a spisovatel. Byl starším bratrem spisovatele Karla Čapka (1890–1938). Po absolutoriu na Uměleckoprůmyslové škole odjel na podzim 1910 do Paříže. Zde J. Čapek navštěvoval Colarossiho akademii. Autor slova „robot“. Byl spoluzakladatel Skupiny výtvarných umělců, poté člen Spolku výtvarných umělců Mánes, s kterou se rozešel, aby pak působil ve skupině Tvrdošíjných.

zbývá: 6 dnů, 2 hodin

konec dražby: 04.03.2021 19:34:00

vyvolávací cena: 500 Kč

minimální příhoz: 100 Kč

aktuální cena: 900 Kč