Olej na plátně, 62x76 cm. 86. Nesignováno. Rámováno.
Pozn.: Rám mírně poškozen.
Na předloženém díle je zachycen impozantní pohled na architekturu pražské Lorety. Dílo lze označit za vyspělou ukázku díla značně zkušeného umělce, která se vyznačuje pečlivě vyváženým koloritem okrových a modrých odstínů, umnou kompozicí na diagonálu, jež obrazu dodává dynamizující ráz, a uvolněným rukopisem. Na malbě je vedle těchto kvalit nutno vyzdvihnout také umné zachycení detailů barokní architektury v malířské zkratce a mírně expresivní podání stromů před Loretou. Pozoruhodné je i pojetí oblohy s ponechanými tahy štětce, které podporuje celkově hybné vyznění této poutavé scény. Autora díla se sice nepodařilo určit, obraz jako takový však patří k dílům české krajinářské školy, která by neměla uniknout pozornosti žádného sběratele.