Tempera na dřevěné desce, 34 x 28 cm. Signováno autorsky vpravo dole Constantin Hoffman 1896, datováno 1896, rámováno v původním autorském uměleckém profilovaném rámu, zdobeném patinovaným zlatem v okrajových pruzích, povrch místy poškozen, obraz ve špičkovém stavu! Mimořádné provedení citlivě reagující na kontrasty, hry světla a stínu s použitím kaskádovité barevnosti, stylizované do plnosti svěží kytice. Obdobná provedení lze spatřit u více významných zámeckých obrazů, jejichž motivem jsou kytice. Obraz původně pochází ze zámecké sbírky.