Olej na dřevě, 13 x 18 cm, rámováno v uměleckém masivním autorském ornamentálně vyřezávaném rámu, patinovaném zlatohnědým nádechem, signováno autorsky vpravo dole B. Daníček.
Krásná subtilní výtvarná práce zachycující horňácké děti užívající si zimních radovánek při bruslení na zamrzlém rybníčku, vzadu se pnoucí Bílé Karpaty se zimní oblohou dotvářející mistrovskou harmonii tohoto byť subtilního díla, avšak velmi složitého pro zobrazení celého děje. V oblasti horňácké tématiky ve výtvarném umění je toto dílo raritní.
Většina malířů folklorní malby se spíše malování miniaturní malby vyhýbala pro jeho složitost a náročnost. Dílo získáno do sbírky přímo z atelieru malíře. Krásná, jemná, vzácná, mistrovská práce!
o autorovi: Malíř krajiny a lidí z Valašska kolem poloviny 20. stol.