Olej na plátně, 75x55 cm, monogramováno vpravo dole EM, rám.
1891, Frydštejn v Čechách
Žák UMPRUM v Praze (1908-1912). Poté studia na AVU (1912-1915; prof. M. Švabinský). Nejvíce si osvojil litografii. Vytvořil mnoho litografií Brna, ve kterém tvořil. Vytvořil mnoho litografických plakátů a tvořil grafické ilustrace knih. Od roku 1918 působil v Lidových Novinách. V malbě se věnoval tvorbě podobizen, krajinomalbě i zátiší. Nejvíce ho proslavil soubor 4 grafických jehel s náměty moravských zámku a hradů a také Obraz dnešního Brna. Vystavoval zejména v Praze a Brně.
Pozn.: Rám mírně poškozen.