Akvarely, od 35x48 cm do 11x16 cm. Většina signována F. Friedl, ostatní signovány nečitelně. Volné listy. Práce pochází z pozůstalosti válečného veterána Karla Rybky, který sloužil za druhé světové války jako pilot RAF.
Pozn.: Některé mírně poškozeny.