František Blažíček

52884. Břehy portugalské

popis: Olej na sololitu, 98x128 cm. Signováno vpravo dole Blažíček Fr. 2009. Rámováno.

pozn.: Dílo pochází přímo z ateliéru autora. Vzadu autorský štítek a přípis.

o autorovi: 1956
Narodil se v Havlíčkově Brodě. Původní profesí sklář, studoval soukromě malbu u ak. malíře Fr. Ant. Jelínka a poté grafickou školu v Praze. V mládí ho neformálně vedl Jan Zrzavý, který ho brával s sebou do plenéru. Kromě volné tvorby se zabývá také restaurováním a tvorbou plastik z kovu, dřeva i kamene. Své sklářské umění promítl do vitráží v domě U černého orla v pražské Mostecké ulici. Jeho díla jsou zastoupena v mnoha sbírkách jak doma tak v zahraničí např. v Japonsku, na Mallorce atd. Účastní se charitativních aukcí. Zajímavostí je, že obraz zakoupila také Jacqueline Kennedyová a soubor kreseb Ornella Mutiová.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 39 000 Kč.

dražba ukončena: 25.11.2020 22:09:00

vyvolávací cena: 1 000 Kč

vydraženo za: 7 000 Kč