František Čermák - Dívčí profil

Kresba, 35x26 cm. Signováno vpravo dole F. Čermák 1867. Rám, pasparta, sklo.

Pozn.: Rám mírně poškozen. V papíře skvrny.

o autorovi: 1822-1884
Narodil se v Praze. Studoval na pražské AVU historickou malbu u prof. Rubena a Tkadlíka. Další studia absolvoval v Antverpách a Paříži. Studijní cesty podnikl do Německa, Itálie, Dalmácie, Belgie a Francie. Bal profesorem a později rektorem AVU v Praze. Ve své tvorbě se věnoval historickým výjevům, žánrovým výjevům z cesty do Dalmácie a oltářním obrazům.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 110 000 Kč.

František Čermák
34785. Dívčí profil
Dražba ukončena:19.09.2019 22:52:00
Vyvolávací cena:700 Kč
vydraženo za:700 Kč

700 Kč 17.09.2019 15:28:14 5401