František Ronovský - Vzpomínka na Paříž

Litografie, 11x9 cm. Signováno vpravo dole tužkou Fr. Ronovský. Kolem roku 1975. Rám, pasparta, sklo.

o autorovi: 1929-2006
Narodil se v Praze. Studoval pražskou AVU u prof. M. Holého a K. Součka. Ve své tvorbě se často zaměřoval na figurální motivy, zobrazoval jak výjevy ze života ve městě, tak z rodinného prostředí. Zachycoval pocity a charaktery svých postav. Paří k významným českým tvůrcům 2. pol. 20. stol. Jeho tvorba se lišila od tehdejšího proudu jak náměty, tak formou. Pracoval s technikou enkaustiky. Jeho díla jsou zastoupena v českých i zahraničních galeriích, z českých např. v Praze, Olomouci, Liberci.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 500 000 Kč.

41473. Vzpomínka na Paříž
Dražba ukončena:11.03.2020 19:21:00
Vyvolávací cena:500 Kč
nebylo vydraženo