František Sembdner - Obyčejné zátiší

Tempera na kartonu, 28x35 cm, signováno vpravo dole F. Sembdner, rám.

o autorovi: 1910 – 1977
Malíř, restaurátor, pedagog. Studoval na UMPRUM u J. Bendy a na AVU u O. Nejedlého, taktéž v krajinářské škole L. Martina v Paříži a v Noirmontier ve Vendée. Působil jako odborný restaurátor Státního památkového úřadu v Praze, byl vedoucím malířské školy prof. Kuttmana. Ve volné tvorbě se zaměřoval především na krajinomalbu, vytvořil cykly akvarelů z pobytů v Noirmontier a v Cap-Ferrat, cykly obrazů s náměty z jihočeských rybníků, Prahy a českých hradů. Zabýval se i příležitostnou grafikou. Byl autorem monografie o Petru Brandlovi.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 8 500 Kč.

10510. Obyčejné zátiší
Dražba ukončena:31.05.2017 19:45:00
Vyvolávací cena:600 Kč
vydraženo za:600 Kč

600 Kč limit (30.05.2017 23:05:55) 2346