František Urban - Návrh opony pro plzeňské divadlo

Pastel, 114x144 cm. Popsáno a datováno dole uprostřed Plzeň opona 3. 6. 1899. Rám, sklo.

Stav: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1868 - 1919
Narodil se v Praze. Studoval UMPRUM u prof. Ženíška a stal se zde asistentem prof. Dědiny. Ve své tvorbě se věnoval převážně náboženským, alegorickým a symbolistním námětům. Byl manželem malířky Marie Zahradnické Urbánkové.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 1 100 000 Kč.

František Urban
49153. Návrh opony pro plzeňské divadlo
Dražba ukončena:30.09.2020 20:40:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:1 800 Kč