Pastel, 114x144 cm. Popsáno a datováno dole uprostřed Plzeň opona 3. 6. 1899. Rám, sklo.
Stav: Rám mírně poškozen.
o autorovi: 1868 - 1919
Narodil se v Praze. Studoval UMPRUM u prof. Ženíška a stal se zde asistentem prof. Dědiny. Ve své tvorbě se věnoval převážně náboženským, alegorickým a symbolistním námětům. Byl manželem malířky Marie Zahradnické Urbánkové.
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 1 100 000 Kč.