Tempera na malířské lepence, signováno vpravo dole, 45 x 55 cm, rámováno v autorském galerijním masivním hlubokém uměleckém rámu s patinovaným povrchem.
Autor je zastoupen zejména ve sbírkách rakouských sběratelů, dílo splňuje požadavky vysoce kvalitní malby ovlivněné studiem u Maxe Švabinského. Díla od R. Gajdoše jsou již dnes na trhu s uměním nedostupná. Autor se zabýval rovněž folklorní tvorbou s motivem kroje na Podluží. Obraz velmi vhodný i pro reprezentativní výzdobu špičkových hotelů v Mikulově! Vzadu upřesnění názvu díla a s autorským přípisem!
O autorovi: Gajdoš Rudolf (1908 - 1975) - Narodil se 26.1. 1908 v Měříně, zemřel 7.10.1975 v Mikulově. Vystudoval figurální tvorbu na Akademii výtvarných umění v Praze pod vedením Maxe Švabinského. V roce 1936 se stal uměleckým poradcem firmy Baťa, založil Zlínskou školu umění a Zlínský salon. Náměty pro svou tvorbu čerpal z milované Pálavy, jeho oblíbeným námětem byly domy a sklepy s barokními štíty a pálavské scenérie. Zobrazil architekturu Pavlova, Perné, Klentnice, Mikulova, Zaječí, Dolních Věstonic a dalších obcí pod Pálavou.