Hana Phillips Knoblochová - Kolotoč

Kombinovaná technika - enkaustika, vymývaná tuš, akvarel, 33x26 cm. Signováno vpravo dole Hana Phillips Knoblochová. Volný list.

pozn.: Pochází z cyklu Přijela pouť. Ilustrace vyšla v učebnici Českého jazyka pro IV. ročník ZŠ. Dílo pochází přímo z ateliéru autorky.

o autorovi: Narodila se v Praze roku 1967. Studovala soukromě malbu a grafiku 9 let u prof. Ouhela a Plačka. Ve své volné tvorbě se věnuje technice velkoplošných batik a ilustracím, vytvořila značku pro Cenu Františka Myšáka. Rozsah její práce pro děti byl v roce 2000 oceněn Českým výborem pro UNICEF. Vystavuje doma (Praha, Bílina) i ve světě (Vídeň, Portland USA, Corvallis USA), kde je řada jejích batik v soukromých sbírkách. Je uvedena ve Slovníku českých a slovenských výtvarných umělců 1950-2000 (Chagall).

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 9 500 Kč.

Hana Phillips Knoblochová
48066. Kolotoč
Dražba ukončena:17.09.2020 19:22:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:1 200 Kč