Olej na plátně fixovaný na kartonu, 45x31 cm. Signováno vlevo dole Schwaiger. Rám.
o autorovi: 1854-1912
Narodil se v Jindřichově Hradci. Studoval pražskou AVU u prof. Trenkwalda. Později zde i sám pedagogicky působil. Mezi jeho žáky patřili např. Blažíček, Kubín, Rabas, Kremlička aj. Byl blízkým přítelem T.G. Masaryka.
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 850 000 Kč