Havelka Roman? - Hrad Bítov

Olej na plátně, nesignováno, 48 x 47 cm, restaurátorsky vyměněn zničený blindrám za nový, rámováno v původním uměleckém rámu, zdobeném ornamentální linkou z masivního dřeva povrchově upravenou patinovaným zlatem, rám masivní, ošetřený šelakovou politurou.
Způsob kladení barev a celkové pojetí díla se ztotožňuje s pracemi malíře Havelky okolo r. 1920.
Po určení autorství značně stoupne hodnota tohoto velmi kvalitního, jednoznačně galerijního síla! Mimořádná sběratelská a investiční nabídka!

O autorovi: Havelka Roman (1877 - 1950) - Narozen 30. 4. 1877 v Jemnici na Moravě a zemřel 20. 6. 1950 ve Znojmě. Maloval především krajiny v Praze, Bubenči. Studoval 3 roky na Pražské umělecko-průmyslové škole u prof. Lišky a Stibrala. Poté přestoupil na akademii do Mařákovy školy, kde byl také půl roku u prof. Ottenfelda.

Havelka Roman?
56511. Hrad Bítov
Dražba ukončena:04.03.2021 19:33:45
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:2 600 Kč