Havelka Roman?

56511. Hrad Bítov

popis: Olej na plátně, nesignováno, 48 x 47 cm, restaurátorsky vyměněn zničený blindrám za nový, rámováno v původním uměleckém rámu, zdobeném ornamentální linkou z masivního dřeva povrchově upravenou patinovaným zlatem, rám masivní, ošetřený šelakovou politurou.
Způsob kladení barev a celkové pojetí díla se ztotožňuje s pracemi malíře Havelky okolo r. 1920.
Po určení autorství značně stoupne hodnota tohoto velmi kvalitního, jednoznačně galerijního síla! Mimořádná sběratelská a investiční nabídka!

O autorovi: Havelka Roman (1877 - 1950) - Narozen 30. 4. 1877 v Jemnici na Moravě a zemřel 20. 6. 1950 ve Znojmě. Maloval především krajiny v Praze, Bubenči. Studoval 3 roky na Pražské umělecko-průmyslové škole u prof. Lišky a Stibrala. Poté přestoupil na akademii do Mařákovy školy, kde byl také půl roku u prof. Ottenfelda.

zbývá: 6 dnů, 3 hodin

konec dražby: 04.03.2021 19:05:00

vyvolávací cena: 1 000 Kč

minimální příhoz: 100 Kč

aktuální cena: 1 300 Kč