Hilar Václavek - Žena na cestě

Akvarel, 23x26 cm. Signováno H. Václavek 1937. Rám, pasparta, sklo.

o autorovi: 1884-1951
Malíř, ilustrátor a grafik. Studoval u Aloise Kalvody v Praze. Za 1. světové války bojoval v legiích, pobyt v Rusku na Sibiři ho inspiroval k mnoha obrazům. Věnoval se krajinomalbě a Drahanské Vysočině. Maloval na Horňácku. Zastoupen ve sbírkách muzea v Prostějově, Olomouci a v mnoha privátních sbírkách. Velmi málo dostupný malíř, jeho díla jsou již rozebrána mezi sběrateli. Člen SVUM (Sdružení výtvarných umělců moravských).

37353. Žena na cestě
Dražba ukončena:13.11.2019 22:27:00
Vyvolávací cena:700 Kč
nebylo vydraženo