Hillar Václavek - Zima na Horňácku

Olej na plátně, 36 x 42 cm, signováno autorsky vrypem násady štětce do mokré malby uprostřed dole, datováno 1920, rámováno v uměleckém autorském dobovém rámu s kaskádovitým profilem se stříbrnou patinací doplněnou vkusnou černou linkou.
Atmosféra podvečera zimní krajiny na Horňácku vznikla při malířově pobytu v rámci SVUM Hodonín. Krásné výrazné umělecké dílo bylo několikráte vystavováno a původně pochází z výborné sbírky malířů Moravského Slovácka se silným zaměřením na Horňácko.

O autorovi: Hillar Václavek, malíř, studie u Antonína KALVODY v Praze. Za 1. sv. války bojoval v legiích, pobyt v Rusku na Sibiři ho inspiroval k mnoha obrazům. Věnoval se krajinomalbě a Drahanské vysočině. Maloval na Horňácku. Zastoupen ve sbírkách muzea v Prostějově, Olomouci a v mnoha privátních sbírkách. Velmi málo dostupný malíř, jeho díla jsou již rozebrána mezi sběrateli. Obraz pochází z vynikající umělecké sbírky výtvarných děl zachycující Horňácko. Velmi vzácné sběratelské dílo, galerijního významu! Člen SVUM (Sdružení výtvarných umělců moravských). V této kvalitě nemá ani MG Brno a NG v Praze!

Hillar Václavek
56645. Zima na Horňácku
Dražba ukončena:04.03.2021 21:23:38
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:3 200 Kč