Hohaus Viktor - Z Prostějova

Tempera na malířské lepence, 40 x 50 cm, rámováno v umělecké paspartě pod sklem, signováno autorsky vpravo dole.
Virtuózní malířské pojetí zahrnuje propojení barevné škály, svým syrovým pojetím následně umělecky přenesené do oblohy prosvícené slunečními paprsky. Moderní charakter malby s perfektně zvládnutou perspektivou předurčuje toto dílo k plejádě nejúspěšnějších děl autora, jehož díla má ve sbírkách rovněž Městský úřad Prostějov a celá řada sběratelů.
Tak umělecky hodnotná díla se již dnes na trhu s uměním téměř nevyskytují a mají značný investiční a sběratelský potenciál! Vzácná práce vysoce kvalitního umělce!

O autorovi: Hohaus Viktor (1890 - 1981) - Narozen 30. 8. 1890 v Brně. Malíř a grafik v Prostějově. Studoval soukromě u S. Brunnera a Al. Kalvody. Maluje motivy krajin na Slovensku a městské pohledy ulic oživené skupinami lidí.
Svébytný umělec byl s Prostějovem spjatý přes padesát let. Zachycoval jeho atmosféru, proměny i pulzující život. Tvořil v duchu impresionismu, expresionismu a fauvismu. Na přelomu dvacátých a třicátých let se přiklonil k sociální tematice. Navázal tímto programově na zaměření skupiny pražské Umělecké besedy tvořené výtvarníky Václavem Rabasem, Miloslavem Holým, Karlem Holanem, Emilem Kotrbou a Janem Kotíkem. Z malířských technik uplatnil olejomalbu, akvarel, pastel, kvaš, perokresbu a temperu Jeho obrazy se nacházejí v Muzeu a galerii v Prostějově a v městské obrazové sbírce.

Hohaus Viktor
56660. Z Prostějova
Dražba ukončena:04.03.2021 21:36:09
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:2 100 Kč