Hoplíček František - O žních

Olej na plátně, 54 x 65 cm, signováno autorsky vpravo dole, datováno. Rámováno v reprezentativním autorském uměleckém masivním bohatě ručně vyřezávaném rámu s nádhernou patinací hnědočervené barvy.
Virtuozita tohoto umělce prosazujícího se zejména na Hané patří právem mezi sběratelské skvosty folklorní malby, dominance postavy mladé ženy zvyšuje vyslovené poselství i pro další generace „že bez práce to nikdy nepůjde“! Obraz pro svoji vysokou galerijní úroveň byl několikráte vystavován a patří mezi jedny z nejlepších prací malíře.

O autorovi: František Hoplíček- 1890 – 1946, malíř a grafik v Olomouci, od r. 1907 žák akademie v Praze, profesor Bukovac a Ottenfeld. Doplnění vzdělání ve Vídni a v Antverpách. Členem S.V.U.M Hodonín, účastní se jeho výstav od r. 1914. Maluje podobizny, krajiny a žánrové Selské motivy z Hané. Zobrazuje olejem, pastelem, kresbou i litografií hanácký lid, při práci všedního dne na poli, na statku a v jizbě.

o autorovi: 1890 – 1946

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 7 000 Kč.

Hoplíček František
56576. O žních
Dražba ukončena:04.03.2021 20:10:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:4 000 Kč