Hosák

56537. Na trhu v Jičíně

popis: Kombinovaná technika akvarel a tempera na malířské lepence, 42 x 38 cm, signováno autorsky tužkou vpravo dole, datováno 1941. Rámováno v umělecké paspartě pod sklem v moderním uměleckém rámu. Na Západě jsou díla malovaná technikou akvarelu ceněna daleko více než olejomalby právě pro neopravitelnost případné chyby u akvarelu, kdy naopak u olejů lze přemalovat každý omyl. Proto u akvarelu každá barevná skvrna už zůstává trvale na ploše bez možnosti další barevné škály. Pro náročnost této malby se značná spousta malířů této technice vyhýbá.

Předkládané dílo velmi zaujme zejména patrioty Jičína a Českého ráje, trhy na Valdštejnském náměstí v Jičíně zachytilo několik autorů, v tomto případě umělec zkombinoval mistrovsky použití akvarelové malby s doplněním z malé části i temperou. Začleněním velkého množství postav a zvládnutím těžké techniky akvarelové malby v tomto díle jednoznačně překonal umělec sám sebe. Je to jedno z nejlepších děl autora vůbec. Vhodné do reprezentativních podnikatelských prostor, hotelů či jiných významných sídel zejména v Jičíně. Nádherná raritní vysoce kvalitní galerijní práce!

dražba ukončena: 04.03.2021 19:39:55

vyvolávací cena: 500 Kč

vydraženo za: 1 200 Kč