Ilja Hartinger

48367. Na kotáru

popis: Olej na sololitu, 59x70 cm. Signováno vpravo dole Hartinger 77. Rámováno.

pozn.: Rám mírně poškozen.

o autorovi: Narodil se v Novém Hrozenkově - Karolinině Huti, nynější Karolince roku 1935. Studoval UMPRUM v Praze u prof. Strnadela. Ve své volné tvorbě se věnuje hlavně krajinomalbě s náměty rodného Valašska, ale také se zabývá volnou a užitou grafikou, zvláště linorytem, vytváří artprotisy, získává první úkoly pro architekturu, vznikají jeho monumentální vitráže technikou leptaného a pískovaného skla, později klasické mozaiky, část své tvorby věnuje knižním ilustracím. Uspořádal řadu výstav jak doma, tak v zahraničí, především v Německu a USA.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 17.000 Kč.

zbývá: 20 dnů, 10 hodin

konec dražby: 26.08.2020 19:02:00

vyvolávací cena: 1 000 Kč

minimální příhoz: 100 Kč

aktuální cena: 1 200 Kč