Írán, konec 19. a poč. 20. stol. - Perský koberec Šíraz

105x155 cm. Ve středovém poli jsou v ose 3 šestihranné medailony se stupnicovými okraji. Pole i medailony hustě pokrývají drobné motivy búte. Hlavní bordura je dělená na čtverce s vepsanými kosočtverci.
Barevná skladba: Základ pole tvoří paprikově červená, v medailonech černá. V ornamentech se uplatňuje bledě modrá, azurová, žlutá, černá a bílá.

Pozn.: Mírně poškozeno.

Írán, konec 19. a poč. 20. stol.
27710. Perský koberec Šíraz
Dražba ukončena:13.02.2019 18:28:00
Vyvolávací cena:700 Kč
vydraženo za:1 500 Kč