Olej na plátně lepeném na malířské lepence, 68 x 100 cm, signováno autorsky vpravo dole, rámováno v uměleckém rámu s uměleckou povrchovou krakeláží.
Bohatost květů vlčích máků virtuózně zachycena autorem oprávněně zaujme každého diváka i odborníka ve výtvarném umění. Tematicky se obdobných motivů sice vyskytuje hodně, ale v takové vysoké galerijní kvalitě téměř vůbec.
Zátiší s květinami přitahovalo tematicky mnoho malířů, nejzdařilejší kompozice zachytil Blažíček, Dvorský, Coubine, Černovická a několik dalších mistrů. Předkládané dílo plně splňuje i ty nejnáročnější požadavky na vysokou kvalitu tématu zátiší, krásná hodnotná práce vyznačující se vysoce pozitivní energií, tak potřebnou v dnešní době!