Antonín Jan Volejníček  - Brambořík

Pastel, 74x58 cm. Signováno vpravo dole A.J. Volejníček, říjen 1951. Rám, sklo.

Stav: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1896 - ?

Malíř, grafik. Studoval na UMPRUM v Praze u F. Kysely a K. Maška, dále soukromě v Paříži. Zaměřil se na portrétní tvorbu, akty, ale také na krajinu a zákoutí města Brna. Věnoval se rovněž užité grafice, grafickému designu a plakátové tvorbě. Zúčastňoval se společných výstav Klubu výtvarných umělců Aleš v Brně a v Praze i výstav SČSVU v Brně.

Antonín Jan Volejníček
47347. Brambořík
Dražba ukončena:29.07.2020 22:04:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
nebylo vydraženo