Pastel, 74x58 cm. Signováno vpravo dole A.J. Volejníček, říjen 1951. Rám, sklo.
Stav: Rám mírně poškozen.
o autorovi: 1896 - ?
Malíř, grafik. Studoval na UMPRUM v Praze u F. Kysely a K. Maška, dále soukromě v Paříži. Zaměřil se na portrétní tvorbu, akty, ale také na krajinu a zákoutí města Brna. Věnoval se rovněž užité grafice, grafickému designu a plakátové tvorbě. Zúčastňoval se společných výstav Klubu výtvarných umělců Aleš v Brně a v Praze i výstav SČSVU v Brně.