Jan Pešťák

36479. Zátiší s ovocem

popis: Olej na plátně, 46x78 cm. Signováno vpravo dole Pešťák. Rám.

Pozn.: Rám i malba mírně poškozeny.

o autorovi: malíř a grafik
* 30. 8. 1910, Nezdice na Šumavě
† 23. 4. 2003, České Budějovice
Studoval soukromě u K. Mašína, A. Moravce, B. Ulrycha, V. Polívky a J. Obrovského. Od svých uměleckých počátků se věnoval krajinomalbě, figurálním námětům a portrétu. Samostatné výstavy pořádal od 1944 zejm. v Českých Budějovicích a Českém Krumlově (Jan Pešťák, Lipno a jihočeské motivy, 1973).

dražba ukončena: 30.10.2019 19:35:00

vyvolávací cena: 700 Kč

vydraženo za: 800 Kč

800 Kč 30.10.2019 19:28:56 806
700 Kč 30.10.2019 19:24:27 4441