Olej na plátně, 46x78 cm. Signováno vpravo dole Pešťák. Rám.
Pozn.: Rám i malba mírně poškozeny.
o autorovi: malíř a grafik
* 30. 8. 1910, Nezdice na Šumavě
† 23. 4. 2003, České Budějovice
Studoval soukromě u K. Mašína, A. Moravce, B. Ulrycha, V. Polívky a J. Obrovského. Od svých uměleckých počátků se věnoval krajinomalbě, figurálním námětům a portrétu. Samostatné výstavy pořádal od 1944 zejm. v Českých Budějovicích a Českém Krumlově (Jan Pešťák, Lipno a jihočeské motivy, 1973).