Jan Václav Sládek - Zima na periferii

Olej na kartonu, 50x70 cm. Signováno vpravo dole J. V. Sládek 40. Rámováno.

Stav: Rám mírně poškozen.

Pozn.: Vzadu věnování od autora.

o autorovi: 1909 – 1992
Malíř, grafik, spisovatel, pedagog. Studoval UMPRUM v Praze u prof. F. Kysely a profesuru kreslení na ČVUT Praha. Působil jako středoškolský profesor a jako podnikový výtvarník. Během zaměstnání v Třineckých železárnách začal uplatňovat práce pro architekturu, nástěnné malby a skleněné vitráže. Ve volné malířské tvorbě se vyjadřoval expresivně, námětově čerpal z lašské a beskydské krajiny a z ostravského industriálního prostředí. Ve figurálních pracích zobrazoval valašské zbojníky a povstalce. Důležitým motivem pro něj byla i hudba, zvláště ve spojení s Leošem Janáčkem. Od r. 1936 vystavoval s Moravskoslezským spolkem výtvarných umělců, jeho dílo je zastoupeno v mnoha moravských galeriích.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 25 000 Kč

Jan Václav Sládek
308839. Zima na periferii
Dražba ukončena:03.06.2021 20:08:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:2 100 Kč