Oboustranný obraz, olej na malířské desce, 52 x 64 cm, signováno vlevo dole autorsky, zadní strana díla signováno vpravo dole, rámováno. v nádherném galerijním masivním bohatě ornamentálně zdobeném vyřezávaném autorském uměleckém rámu.
Oboustranné dílo se dvěma různými folklorními náměty splňuje požadavky náročných sběratelů v celém rozsahu malířského provedení autora z Podluží, obce Týnec na Břeclavsku.
Obraz byl dle tvrzení původního majitele autorem namalován jako dar pro jeho učitele malby mistra Jožu Uprku. Dílo pochází původně ze skvělé folklorní umělecké sbírky českých krajanů ve Vídni. Unikátní propojení dvou témat v jednom díle! Naprosto ojedinělá a výjimečná nabídka na trhu s uměním, navíc s výbornou proveniencí.
Cyril Jančálek - Narodil se 1. 1. 1891 v Týnci u Hodonína. Byl žákem Joži Uprky, pak studoval v letech 1910 – 1915 na UMPRUM v Praze a 1917 – 1918 studoval u profesora Pirnera na Akademii v Praze. Byl středoškolským profesorem na Slovensku, vystavoval s UB slovenskou a SVUM Hodonín. Tvořil nejvíce figurální díla, čerpal motivy ze Slovenska a Slovácka.