Olej na plátně, 55x65 cm. Signováno vlevo dole hůře čitelně Hofman. Rámováno.
Stav: Rám mírně poškozen.
o autorovi: 1920 – 2003
Malíř, grafik, ilustrátor a pedagog, bratr Vlastimila Hofmana. Studoval soukromou školu užitého umění v Praze a UMPRUM v Praze u profesorů Kratochvíla a Kysely, a po válce na AVU u prof. Pukla. Byl členem Českého fondu výtvarných umění.