Jaromír Wíšo - Munický rybník

Olej na plátně, 27x46 cm. Signováno vpravo dole Wíšo 57. Rámováno.

Stav: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1909 - 1992
Malíř. Narozen v Praze. Studoval práva na UK v Praze, malířství soukromě u K. Holana. Výtvarnému umění se plně věnoval po válce. Byl krajinářem (městské pražské motivy, zákoutí, panoramatické pohledy), věnovall se rovněž portrétem a zátiším. V 60. letech se zabýval novou figurací, výrazně jej zaujal akt. Od roku 1933 vystavoval s Nezávislými, později s JUV v Praze a Skupinou B7. Představitel postimpresionistické a cézánovské orientace. Jeho obrazy jsou zastoupeny v Národní galerii i ve všech sbírkách velkých českých galeríí a sbírkách v zahraničí.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 13 000 Kč.

72234. Munický rybník
Dražba ukončena:23.01.2022 20:43:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:2 000 Kč