Akvarel, 36x25 cm, monogramováno vpravo dole J.A., rám, pasparta, zaskleno.
Pozn.: Rám mírně poškozen. Pasparta zašpiněna.
o autorovi: 1878 – 1970
Malíř. Studoval na AVU v Praze u M. Pirnera, dále na akademii v Mnichově u J. Hertericha a K. Marra. Malířské vzdělání završil soukromým studiem u Joži Uprky, který jej nadchnul pro národopisnou tématiku. Před 1. světovou válkou žil a tvořil na Slovensku, po válce se tam opět vrátil a výtvarně zpracovával slovenskou tématiku – jak podtatranskou krajinu, tak sociální motivy a lidské typy. Trvale se usadil v Banské Štiavnici, kde byl profesorem kreslení.