Jaroslav Riedl - Z Prahy

Olej na plátně, 54x37 cm, signováno vpravo dole špatně čitelně Riedl, rám.

Pozn.: Rám poškozen.

o autorovi: 1893 – 1945
Malíř a legionář. Studoval AVU v Praze u Vlado Bukovace, přešel k Janu Preislerovi. Ze zajetí v 1. světové válce se vrátil až v r. 1920, zůstal aktivním důstojníkem, byl předsedou výtvarného odboru v Památníku osvobození, pro který maloval na zakázku armády cyklus olejů „Československý voják v zahraničí“, pro Vojenskou akademii namaloval jezdeckou podobiznu prezidenta Masaryka. Koncem války byl uvězněn v koncentračním táboře, zahynul při pochodu smrti v květnu 1945.

14628. Z Prahy
Dražba ukončena:29.11.2017 20:48:17
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:1 400 Kč