Jihozápadní Irán, poč. 20. stol. - Perský koberec Avšár

150x115 cm. Ve středovém poli je velký obdélníkový medailon se 3 vystupujícími šípovými útvary na obou kratších stranách a uvnitř se 3 kosočtverečnými medailony s háky na obvodu. Plochy pole vypňují geometricky stylizované květy. Hlavní pás bordury vyplňuje stromkovitý motiv.
Barevná skladba: Základ pole je sytě modrý. Plocha kolem středových medailonů je černá. Základ bordury je bílý. Ve skladbě se uplatňuje bledě modrá, okrově žlutá, paprikově červená, hnědá a černá.

Pozn.: Mírně poškozeno.

Jihozápadní Irán, poč. 20. stol.
27704. Perský koberec Avšár
Dražba ukončena:13.02.2019 18:22:00
Vyvolávací cena:700 Kč
vydraženo za:1 800 Kč