Olej na kartonu, 24x24 cm, signováno vlevo dole J. Hlavín, rám.
Pozn.: Rám mírně poškozen.
o autorovi: 1877 – 1958
Malíř, grafik, restaurátor. Studoval na UMPRUM u E. Dítěte, J. Schikanedera a K. V. Maška. Obor restaurátorství studoval na vídeňské Akademii u S. Maurera. Na studijních cestách do Itálie poznával techniky fresek a mozaik. Prosadil se jako malíř a grafik pražské secese, zabýval se i užitou grafikou a tvorbou plakátů. Vystavoval se spolkem Münchener Secession a od r. 1920 se SČUG Hollar. Vytvářel mozaiky pro architekturu, působil jako restaurátor.
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 170.000 Kč.