Jindřich Hlavín - Lovkyně se psy

Olej na překližce. 43x54 cm. Signováno vpravo dole Hlavín 1920. Rám, sklo.

Stav: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1877 – 1958
Malíř, grafik, restaurátor. Studoval na UMPRUM u E. Dítěte, J. Schikanedera a K. V. Maška. Obor restaurátorství studoval na vídeňské Akademii u S. Maurera. Na studijních cestách do Itálie poznával techniky fresek a mozaik. Prosadil se jako malíř a grafik pražské secese, zabýval se i užitou grafikou a tvorbou plakátů. Vystavoval se spolkem Münchener Secession a od r. 1920 se SČUG Hollar. Vytvářel mozaiky pro architekturu, působil jako restaurátor.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 170.000 Kč.

38987. Lovkyně se psy
Dražba ukončena:12.12.2019 22:36:04
Vyvolávací cena:800 Kč
vydraženo za:2 800 Kč